Minu lugu

Juhtimine on lihtne!

Olen käivitaja ja arendaja. Mulle ei meeldi paigalseis. Elus peab olema uusi väljakutseid, mis toovad mugavustsoonist välja ning sunnivad uuesti õppima. Kõigel mida teen, peab olema suurem mõte ja väärtus.

Koolitades juhte ja meeskondi, pean oluliseks praktilist kasu. Tuginen pikale juhtimiskogemusele ning tööle personalijuhina, millele lisan paraja annuse uudseid teoreetilisi lähenemisi. Osaleja peab saama tööriistad juhtimisteemade haldamiseks oma meeskonnas ja organisatsioonis. Juht, kes osaleb koolitusel tunneb, et see on olnud väärt aeg, mida siin veeta!

Kogemus personalijuhina erinevates sektorites- väärtuslik pagas koolitamiseks.

Töötasin 28 aastat personalijuhina erinevate ettevõtete juhtkondades. Minu tööalane tee sai alguses jalatsivabrikust, olles vaid 20 aastane, pidin hakkama saama meeskonna juhtimisega, et saavutada vahetuses 700 paari saapaid. Noorele inimesele parim juhtimisekogemus, mis üldse olla saab.

Elu on viinud mind personalijuhiks väga ägedatesse organisatsioonidesse nagu Eesti Energia, Majandusministeeriumi, Elioni (Telia), Skanska ja G4S, projektipõhiselt arendamas Ragn-Sellsis ning alates 2022 arendamas personalijuhtimist ja organisatsioonikultuuri AS Tallinna Linnatransport (TLT). Mida keerulisem on sektor ja ambitsioonikam väljakutse, seda põnevam on see olnud. Kõige huvitavam on senini olnud personalidirektori roll G4Sis. Sellest ajast on pärit ka parim tulemus, mida on olnud võimalik otseselt äritulemuste kaudu mõõta – vähendasime personali voolavust 49%-lt 20% peale, mille tõttu hoidis ettevõte kokku hulga rahalist ressurssi.

Avalik tunnustus on parim tagasiside!

Olen tänulik 2017 aastal saadud tunnustuse eest “Eesti mõjukaim personalijuht 2017”. Kui ma muidu ammutan motivatsiooni oma organisatsiooni inimestelt, kes annavad tehtud tööle tagasisidet kui organisatsioonis on asjad muutunud paremaks, siis selline väline tunnustus on eriti väärtuslik.

Personalijuhtimine
Eesti mõjukaim personalijuht 2017
Personalijuhtimise Arendamise Ühing PARE
Oma äri käivitamine aitab paremini mõista ärimaailma.

Juba aastal 1998 puutusin esimest korda kokku äri alustamisega. Sain aru, et äri on karm, kuid oluline on jääda inimeseks. Inimlik vaade kõikidele asjadele viib kiiremini edasi. See on minu moto olnud ka kõikides tegemistes. Hoolivus, inimlikkus, mõistmine- lihtsad asjad aga olulised!

2019 aastal lõime koos äriparteriga lemmiklooma toidu- ja maiuste brändi ning e-poe FendaF (http://www.fendaf.ee). Idee oli äripartneri oma, kuid meid ühendas kahe saksa lambakoera lugu – kaks venda Faddy ja Fenton. Tänu neile see bränd ja ettevõte ka sündis. Brändi loomine, turule toomine ja ettevõtte käivitamine on teema, kus täna tunnen end palju kindlamalt. Rääkimata kogemusest, mis kaasnes äri käima lükkamisega ja minitiimis töötamisega. Tean nüüd, kui suur vahe on olla suures ettevõttes või teha oma äri.

Koolitamine kui hobi, mida on kogunenud juba üle 20 aasta.

Juba paarkümmend aastat olen põhitöö kõrvalt olnud juhtide ja personalijuhtide koolitaja. Minu headeks koostööpartneriteks on EBS Executive Education ja Sisekaitseakadeemia. Juhtimise ja meeskonnatöö teemadel on koolitustunde kogunenud tuhandeid.

Teadmised on jagamiseks, neid ei saa endale hoida!

Esimese eriala omandasin nahktoodete tehnik- tehnoloogina Tallinna Kergetööstuse Tehnikumis. Töö kõrvalt lõpetasin EBSis rahvusvahelise ärijuhitimise. Olen õppinud Tallinna Ülikooli avatud ülikoolis psühholoogiat ning 2020 aastal sai lõpetatud ka tippjuhtidele suunatud EBS Exevutive MBA.

EMBA läbimine oli märgilise tähendusega, sest tänu sellele sai tuule tiibadesse meie oma firma ja bränd FendaF. Peale õpinguid sain aru, et on viimane aeg alustada vabakutselise koolitaja ja konsultandina.

Heategevusse panustamine annab elule teise perspektiivi.

Vabatahtlikuna alustasin 2009 aastal, kui käivitasime vabatahtliku tööna “Töötute klubi”, mis oli sel ajal esimene Eestis. Kaasasime psühholooge ja koolitajaid. Poole aastaga koolitasime ligi 250 inimest.

Teine osa tööst vabatahtlikuna on teraapiakoerad. Kui minu ellu tuli labrador Pekwa, siis 2015 aastal sooritades kõik vajalikud eksamid, sai meist teraapiakoera tiim Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu liikmetena. Panustasime 2 aastat lasteaedade ja koolide külastustesse, koostöösse tegevus- ja füsioteraapiates ning olime ka lugemiskoera tiim Lastekirjanduse Keskuses. Peale Pekwa pensionile jäämist koolitasin ja olin mentoriks uutele tiimidele.

Täna on põhitöö kõrvalt minu kirg koolitamine ning esma- ja keskastme juhtide inspireerimine isikliku eeskuju kaudu juhtimise arendamisse.

Kui tunned, et saan olla oma teadmiste, oskuste ja kogemustega sulle abiks, siis olen Sinu jaoks olemas! Võta vaid ühendust ja räägime läbi!

Suuri muutusi on võimalik saavutada väikeste muudatustega!

Aitäh, et lugesid!

Irene

%d bloggers like this: